Торонто спечели историческа шампионска титла в Мейджър сокър лийг

...

Отборът на Торонто спечели титлата в Мейджър сокър лийг

Торонто завоюва историческа шампионска купа в Мейджър сокър лийг след триумф във финала над Сиатъл Саундърс с 2:0.

Едва за трети път край на плейофите в МЛС се организира втора поредна година сред идентични тима.

Миналата година двата тима не си означиха гол и Сиатъл подвигна купата след дузпи, само че в този момент Торонто ликува още в постоянното време. Благодарение на своя водач Себастиан Джовинко канадците станаха първенци и в постоянния сезон с рекордните 69 точки.

Именно италианецът в 67-ата минута изведе Алтидор в добра позиция и той откри резултата. В четвъртата минута на добавеното време Васкес вкара втори гол за Торонто. Сиатъл можеше да изравни в края на мача, само че напъните на Клинт Демпси не бяха задоволителни.
Източник: bnr.bg